V26MLA0805LNH
Manufacturer Part Number:
V26MLA0805LNH
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 34V 40A 0805
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
220 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
40 A
Energy :
0.1J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
38.5 V
Varistor Voltage (Min) :
29.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
34 V