B72510E2170K062
Manufacturer Part Number:
B72510E2170K062
Part of Description:
VARISTOR 29V 30A 0805
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
30 A
Energy :
0.1J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
33.35 V
Varistor Voltage (Min) :
24.65 V
Varistor Voltage (Typ) :
29 V