B72207S0300K211
Manufacturer Part Number:
B72207S0300K211
Part of Description:
VARISTOR 47V 250A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
2J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
51.7 V
Varistor Voltage (Min) :
42.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V