MLVA04V05C270-R
- Manufacturer Part Number:
- MLVA04V05C270-R
- Manufacturer/Brand:
- Eaton - Electronics Division
- Part of Description:
- VARISTOR 13V 20A 0402
- Manufacturer :
- Eaton - Electronics Division
- Capacitance @ Frequency :
- 270 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 20 A
- Energy :
- 0.05J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 4 V
- Maximum DC Volts :
- 5.5 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 18 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 8 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 13 V