EZJ-P0V180HM
Manufacturer Part Number:
EZJ-P0V180HM
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
VARISTOR 18V 0402
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
150 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
11 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
Varistor Voltage (Min) :
Varistor Voltage (Typ) :
18 V