ERZ-V20D102
Manufacturer Part Number:
ERZ-V20D102
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
VARISTOR 1KV 7.5KA DISC 20MM
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
450 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
7.5 kA
Energy :
565J
Features :
Maximum AC Volts :
625 V
Maximum DC Volts :
825 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 22.50mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
1.1 kV
Varistor Voltage (Min) :
900 V
Varistor Voltage (Typ) :
1 kV