ERZ-V20D621
Manufacturer Part Number:
ERZ-V20D621
Part of Description:
VARISTOR 620V 7.5KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
700 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
7.5 kA
Energy :
382J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 22.50mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V