ERZ-V20D330
Manufacturer Part Number:
ERZ-V20D330
Part of Description:
VARISTOR 33V 3KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
20000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3 kA
Energy :
24J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Max) :
36 V
Varistor Voltage (Min) :
30 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V