V26MLA1210NH
Manufacturer Part Number:
V26MLA1210NH
Part of Description:
VARISTOR 34V 300A 1210
Capacitance @ Frequency :
1480 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
300 A
Energy :
1.2J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
38.5 V
Varistor Voltage (Min) :
29.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
34 V