ERZ-V14D271
Manufacturer Part Number:
ERZ-V14D271
Part of Description:
VARISTOR 270V 6KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
640 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
99J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 15.5mm
Varistor Voltage (Max) :
303 V
Varistor Voltage (Min) :
247 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V