ERZ-V14D220
Manufacturer Part Number:
ERZ-V14D220
Part of Description:
VARISTOR 22V 2KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
20000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2 kA
Energy :
6.3J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 15.5mm
Varistor Voltage (Max) :
24 V
Varistor Voltage (Min) :
20 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V