B72214S0141K101
Manufacturer Part Number:
B72214S0141K101
Part of Description:
VARISTOR 220V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
820 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
36J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V