ERZ-V10D270
Manufacturer Part Number:
ERZ-V10D270
Part of Description:
VARISTOR 27V 1KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
8000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
3.9J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 11.5mm
Varistor Voltage (Max) :
30 V
Varistor Voltage (Min) :
24 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V