B72210S0140K101
Manufacturer Part Number:
B72210S0140K101
Part of Description:
VARISTOR 22V 500A DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
5200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
500 A
Energy :
2J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V