V18MLA1206NHAUTO
Manufacturer Part Number:
V18MLA1206NHAUTO
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 25V 150A 1206
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1050 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
150 A
Energy :
0.4J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
28 V
Varistor Voltage (Min) :
22 V
Varistor Voltage (Typ) :
25 V