V26MLA1206NH
Manufacturer Part Number:
V26MLA1206NH
Part of Description:
VARISTOR 34V 150A 1206
Capacitance @ Frequency :
720 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
150 A
Energy :
0.6J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
38.5 V
Varistor Voltage (Min) :
29.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
34 V