B72582V0300K062
Manufacturer Part Number:
B72582V0300K062
Part of Description:
VARISTOR 47V 800A 1812
Capacitance @ Frequency :
2000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
4.2J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
51.7 V
Varistor Voltage (Min) :
42.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V