MOV-14D751KTR
Manufacturer Part Number:
MOV-14D751KTR
Part of Description:
VARISTOR 750V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
270 pF @ 1 kHz
Energy :
143J
Features :
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
615 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V