V18MLE0603NH
Manufacturer Part Number:
V18MLE0603NH
Part of Description:
VARISTOR 25V 0603
Capacitance @ Frequency :
125 pF @ 1 MHz
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
28 V
Varistor Voltage (Min) :
22 V
Varistor Voltage (Typ) :
25 V