CG0603MLU-3.3E
Manufacturer Part Number:
CG0603MLU-3.3E
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
VARISTOR 0603
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
0.5 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
3.3 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)