B72500T0110K060
Manufacturer Part Number:
B72500T0110K060
Part of Description:
VARISTOR 18V 30A 0603
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
30 A
Energy :
0.2J
Features :
Maximum AC Volts :
11 V
Maximum DC Volts :
14 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
19.8 V
Varistor Voltage (Min) :
16.2 V
Varistor Voltage (Typ) :
18 V