EZJ-Z1V420FA
Manufacturer Part Number:
EZJ-Z1V420FA
Part of Description:
VARISTOR 42V 15A 0603
Capacitance @ Frequency :
55 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
15 A
Maximum DC Volts :
30 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Typ) :
42 V