AVR-M1005C120MTAAB
- Manufacturer Part Number:
- AVR-M1005C120MTAAB
- Part of Description:
- VARISTOR 12V 10A 0402
- Capacitance @ Frequency :
- 130 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 10 A
- Energy :
- 0.05J
- Maximum DC Volts :
- 7.5 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Varistor Voltage (Max) :
- 14.4 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 9.6 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 12 V