T10A180E-010
Manufacturer Part Number:
T10A180E-010
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
THYRISTOR 180MA DO-15
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
32pF
Current - Hold (Ih) :
180 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
50 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
100 A
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
1
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-15
Voltage - Breakover :
220V
Voltage - Off State :
170V
Voltage - On State :
4 V