TISP4350MMBJR-S
Manufacturer Part Number:
TISP4350MMBJR-S
Part of Description:
THYRISTOR 275V 50A DO214AA
Capacitance :
40pF (Max)
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
50 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB (DO-214AA)
Voltage - Breakover :
350V
Voltage - Off State :
275V