TISP4C020L1NR-S
Manufacturer Part Number:
TISP4C020L1NR-S
Part of Description:
THYRISTOR 12V 30A SC74A
Capacitance :
15pF
Current - Hold (Ih) :
20 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
30 A
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Breakover :
20V
Voltage - Off State :
12V