P2300THLRP
Manufacturer Part Number:
P2300THLRP
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
THYRISTOR 190V 35A DO204AL
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
30pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
1
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-41
Voltage - Breakover :
260V
Voltage - Off State :
190V
Voltage - On State :
5 V