TVA130RSA-L
Manufacturer Part Number:
TVA130RSA-L
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
THYRISTOR 130V 100A DO214AC
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
30pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
50 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
100 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
1
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Voltage - Breakover :
173V
Voltage - Off State :
130V
Voltage - On State :
4 V