LCP02-150M-TR
Manufacturer Part Number:
LCP02-150M-TR
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
THYRISTOR 250A POWERSO-10
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
150pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
250 A