SMP80MC-120
Manufacturer Part Number:
SMP80MC-120
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
THYRISTOR 120V 200A DO214AA
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
25pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
80 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
200 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
1
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakover :
155V
Voltage - Off State :
120V