P1504UARP
Manufacturer Part Number:
P1504UARP
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
THYRISTOR 140V/280V 150A 6SMD GW
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
25pF, 40pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
45 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
150 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
4
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Modified MS-013
Voltage - Breakover :
180V, 360V
Voltage - Off State :
140V, 280V
Voltage - On State :
4 V