TISP4180F3LMR
Manufacturer Part Number:
TISP4180F3LMR
Part of Description:
THYRISTOR 145V 120A TO226-2
Capacitance :
43pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
120 A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-92
Voltage - Breakover :
180V
Voltage - Off State :
145V
Voltage - On State :
3 V