TISP4125F3LMR
Manufacturer Part Number:
TISP4125F3LMR
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
THYRISTOR 100V 120A TO226-2
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
43pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
120 A
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
1
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-92
Voltage - Breakover :
125V
Voltage - Off State :
100V
Voltage - On State :
3 V