TISP4380F3LMFR
Manufacturer Part Number:
TISP4380F3LMFR
Part of Description:
THYRISTOR 270V 120A TO226-2
Capacitance :
44pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
120 A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-92
Voltage - Breakover :
380V
Voltage - Off State :
270V
Voltage - On State :
3 V