TISP7165H3SL
Manufacturer Part Number:
TISP7165H3SL
Part of Description:
THYRISTOR 130V 350A RADIAL 3LEAD
Capacitance :
74pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
350 A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
3-SIP
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
3-SIP
Voltage - Breakover :
165V
Voltage - Off State :
130V
Voltage - On State :
5 V