TISP3115H3SL
Manufacturer Part Number:
TISP3115H3SL
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
THYRISTOR 90V 300A RADIAL 3LEAD
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
74pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
300 A
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
2
Package / Case :
3-SIP
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
3-SIP
Voltage - Breakover :
115V
Voltage - Off State :
90V
Voltage - On State :
3 V