DSL01-024SC5
Manufacturer Part Number:
DSL01-024SC5
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
THYRISTOR 24V 30A SC74A
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
12pF
Current - Hold (Ih) :
100 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
30 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
1
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Breakover :
45V
Voltage - Off State :
24V