P1504UBLRP
Manufacturer Part Number:
P1504UBLRP
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
THYRISTOR 140V/280V 250A 6SMD GW
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
55pF, 95pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
80 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
250 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
4
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Modified MS-013
Voltage - Breakover :
180V, 360V
Voltage - Off State :
140V, 280V
Voltage - On State :
4 V