P1501CA2LRP
Manufacturer Part Number:
P1501CA2LRP
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
SIDACTOR UNI 120V 50A DO214 3L R
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
25pF, 45pF
Current - Hold (Ih) :
120 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
45 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
150 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
2
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO214AA Modified
Voltage - Breakover :
185V
Voltage - Off State :
140V
Voltage - On State :
4 V