TISP7125F3DR-S
Manufacturer Part Number:
TISP7125F3DR-S
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
THYRISTOR 100V 175A 8SOIC
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
47pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
45 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
175 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
3
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Breakover :
125V
Voltage - Off State :
100V
Voltage - On State :
5 V