P0080Q12BLRP
- Manufacturer Part Number:
- P0080Q12BLRP
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- THYRISTOR 6V 250A 2TDFN
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- TVS - Thyristors
- Capacitance :
- 55pF
- Current - Hold (Ih) :
- 50 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 80 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 250 A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- 2-TDFN
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 2-QFN (3x3)
- Voltage - Breakover :
- 25V
- Voltage - Off State :
- 6V
- Voltage - On State :
- 5 V