P2500SBLRP
Manufacturer Part Number:
P2500SBLRP
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
THYRISTOR 230V 250A DO214AA
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
95pF
Current - Hold (Ih) :
120 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
80 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
250 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
1
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AA
Voltage - Breakover :
290V
Voltage - Off State :
230V
Voltage - On State :
4 V