P4500GBLRP
Manufacturer Part Number:
P4500GBLRP
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
THYRISTOR 400V 80A DO204AC
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
45pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
80 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
1
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-15
Voltage - Breakover :
Voltage - Off State :
400V
Voltage - On State :
5 V