TISP4145M3AJR-S
Manufacturer Part Number:
TISP4145M3AJR-S
Part of Description:
THYRISTOR 120V 220A DO214AC
Capacitance :
62pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
50 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
220 A
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Voltage - Breakover :
145V
Voltage - Off State :
120V
Voltage - On State :
3 V