SMP100MC-400
Manufacturer Part Number:
SMP100MC-400
Part of Description:
THYRISTOR 400V 300A DO214AA
Capacitance :
30pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
300 A
Voltage - Breakover :
530V
Voltage - Off State :
400V