SMP100LC-400
Manufacturer Part Number:
SMP100LC-400
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
THYRISTOR 400V 400A DO214AA
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
TVS - Thyristors
Capacitance :
45pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
400 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
1
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakover :
530V
Voltage - Off State :
400V