SMP100LC-35
Manufacturer Part Number:
SMP100LC-35
Part of Description:
THYRISTOR 35V 400A DO214AA
Capacitance :
55pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
400 A
Voltage - Breakover :
55V
Voltage - Off State :
35V