P1500FNLTP
- Manufacturer Part Number:
- P1500FNLTP
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- THYRISTOR 140V 3KA TO262M-2
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- TVS - Thyristors
- Capacitance :
- 450pF
- Current - Hold (Ih) :
- 50 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 3 kA
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- TO-262M-2
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- TO-262M Isolated
- Voltage - Breakover :
- 180V
- Voltage - Off State :
- 140V
- Voltage - On State :
- 4 V