SMP50-220
- Manufacturer Part Number:
- SMP50-220
- Part of Description:
- THYRISTOR 220V 150A DO214AC
- Capacitance :
- 25pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 50 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 150 A
- Voltage - Breakover :
- 293V
- Voltage - Off State :
- 220V