SMP30-270
- Manufacturer Part Number:
- SMP30-270
- Manufacturer/Brand:
- STMicroelectronics
- Part of Description:
- THYRISTOR 270V 70A DO214AC
- Manufacturer :
- STMicroelectronics
- Product Category :
- TVS - Thyristors
- Capacitance :
- 20pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 30 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 70 A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- DO-214AC, SMA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMA (DO-214AC)
- Voltage - Breakover :
- 360V
- Voltage - Off State :
- 270V